Kun vanhurskaat vaikenevat

Elämme viimeisiä päiviä, jolloin Raamatun mukaisesti luopumus, eksytykset ja harhaopit lisääntyvät. Tämän myös sielun vihollinen tietää ja pyrkii hiljentämään vanhurskaat käyttäen jopa Kirjoituksia tässä työssään. Videolla käsitellään seitsemän yleisintä tapaa, joilla pyritään vaientamaan vanhurskaat, että he ummistaisivat silmänsä, eivät kertoisi sitä mitä näkevät eivätkä täyttäisi velvollisuuttaan. Sielun vihollisen tarkoitus saada pahuus leviämään ja vallitsemaan maa, jolloin joka paljastaa paholaisen juonet on tietenkin uhka jonka suu tulee tukkia.

”Mutta he vihaavat sitä, joka heitä julkisesti nuhtelee, ja sitä he kauhistuvat, joka oikein opettaa… Sentähden täytyy ymmärtäväisen sillä ajalla vaijeta; sillä se on paha aika.” – Aamos 5:10,13 (Biblia)

”Rakkaani! Kun minulla on ollut harras halu kirjoittaa teille yhteisestä pelastuksestamme, tuli minulle pakko kirjoittaa ja kehoittaa teitä kilvoittelemaan sen uskon puolesta, joka kerta kaikkiaan on pyhille annettu.” – Juuda 1:3

One comment on “Kun vanhurskaat vaikenevat

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s