Venäjä-Ukraina Sota Raamatun Valossa

Raamattu puhuu tavattoman tarkasti Googin sodassa ja muualla Raamatussa Venäjän federaation liikkeistä, mutta myös muista valtakeskittymistä. Kristittynä, Jumalan profeetalliseen sanaan uskovina emme ylläty, kun nämä lopunajan merkit alkavat tapahtua, joista on jo useita vuosia profetoitu ja Raamatusta luettu. Tässä vuodelta 2022 Venäjä-Ukraina sotaan liittyviä raamattutunteja.

”Ja te saatte kuulla sotien melskettä ja sanomia sodista; katsokaa, ettette peljästy. Sillä näin täytyy tapahtua, mutta tämä ei ole vielä loppu. Sillä kansa nousee kansaa vastaan ja valtakunta valtakuntaa vastaan, ja ruttotautia ja nälänhätää ja maanjäristyksiä tulee monin paikoin.” – Matteuksen evankeliumi 24:6-7

”Mutta kun nämä alkavat tapahtua, niin rohkaiskaa itsenne ja nostakaa päänne, sillä teidän vapautuksenne on lähellä… Samoin te myös, kun näette tämän tapahtuvan, tietäkää, että Jumalan valtakunta on lähellä.” – Luukkaan evankeliumi 21:28-31

Advertisement

One comment on “Venäjä-Ukraina Sota Raamatun Valossa

  1. Hyvä huomio, anteeksi kommentointini, mutta nuo raamatun paikat olemme jokainen jo lukeneet ja olemme osanneet ne yhdistää tuohon raamatun kappaleeseen. Sotia on käyty ja tullaan käymään myös euroopan rajojen ulkopuolella jatkuvasti, ne eivät vaan kosketa meitä yhtä konkreettisesti. Raamatun mukaan, miten oma ymmärrykseni siihen kykenee, eivät euroopassa tapahtuvat sodat ja katastrofit edes ole merkittäviä, poislukien Roosin pojan, eli Venäjän toimet.

    Tykkää

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s